Novinky ve hře

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG


Přihlásit se k odběru RSS feedu

<- nejnovější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 nejstarší ->


08.01.2009
Novinka ve hře
MaKovičák

Vznik republiky KosovoVzniká samostatný stát Kosovo. Kosovští obyvatelé si v referendu zvolili oddělení se od Srbska. Tento krok vzbudil nadšení v řadách kosovských Albánců, kteří tvoří 88% obyvatelstva dnešní republiky Kosovo. Menší nadšení a téměř až nenávist vzbudil v řadách Srbů. S napětím se čekalo jak se k osamostatnění, které Srbsko odmítlo uznat, postaví mezinárodní společenství.
OSN je v tomto případě značně rozpolcená, některé státy uznaly Kosovo za samostatný stát, některé nikoli, a kvůli tomu se zemím OSN snižuje produkce o 5% a spokojenost o -8%. Naopak u odpůrců mezinárodního společenství vzbudilo osamostatnění a nejednotnost OSN radost, a proto byla spokojenost AntiOSN navýšena o 8%.

Reakce na vznik samostatného Kosova naleznete ZDE

07.01.2009
Novinka ve hře
MaKovičák

Událost - Pád serveruDruhá událost přišla poněkud brzy poté první, ale co naděláte. Vzhledem ke zdražení elektřiny firmou ČEZ na začátku minulého roku a nízké kvality čínských výrobních součástek, jejichž rozvoj nastal minulý rok, došlo k výpadku letitého serveru, na kterém běžel PWG. Odešel do křemíkového nebe za kalkulačkami, monitorem AM CyberMageFrolla a zvířátkem Tamagoci. Nechť dojde zaslouženému odpočinku!

Díky této události došlo k půldennímu výpadku a restartu serveru. První hráč žebříčku byl informován včas a byl to hráč č.4 - Spider.
Ovlivnění hry:
null.pointer + Spider: skill +1
ADMIN tým: nervy -1
07.01.2009
Oznámení
MaKovičák

Rok 2008


Mezihra Rok 2008 si dává za úkol alespoň částečně zachytit významné události skutečného světa z před nedávnem skončeného roku. Jako taková bude originální a neopakovatelná.
Postupem času se zde, v Pracovně, budou objevovat jednotlivé události, které nastaly, včetně stručných popisků, jak to ovlivní hru. Ovlivnění hry nastane ve velké míře, a proto mohou mít výhodu hráči, kteří se orientují v loňském světovém dění - mohou odhadnout, co přijde, a přizpůsobit tomu svou strategii.
Události budou přicházet chronologicky tak, jak se v roce udály.
Přibližně hodinu před příchodem nové události na ni bude upozorněn hráč, který bude v dané chvíli na prvním místě žebříčku.

Parametry mezihry:
- 7.1.2009 (nevím, kdy přesně se to resetlo) - 23.1.2009 (20.00)
- 1 kolo/10 minut; zásoba kol 140/300
- aliance mohou mít až 15 členů
- všichni hráči mají GOLD status včetně možnosti založení druhých zemí
- není možné udělat revoluci na robokracii či utopii


Událost trvá vždy po tu dobu, co bude zobrazena v Pracovně.

07.01.2009
Oznámení
MaKovičák

Omluva za restart mezihry


Dne 6.1.2009 došlo k HW závadě na serveru společnosti Webgame s.r.o., která bohužel nešla předvídat, a proto jí nešlo avizovat ani jí zabránit. Konkrétně byl poškozen filesystém. Z tohoto důvodu muselo dojít k restartování mezihry.


Autorizační kód z důvodu nefunkčního poštovního serveru nelze odeslat. Na vyžádání vám ho sdělí Admin zem č.1
02.01.2009
Oznámení
Reens

Úprava trestů za některé dosud netrestané prohřešky!


(text nově upraven)


Rádi bychom upozornili hráče, že pořádkový tým se ve spolupráci s vedením po vzájemné diskuzi dohodl na následujících změnách, které by měly napomoci lepšímu hraní a rovnocennějším podmínkám mezi hráči. Od nynějška se budou trestat následující situace:

- Domluvené útoky v krycích válkách. Pokud si aliance domluví krycí válku a budou v ní padat domluvené útoky na prodlužování war (např. že jedna zem prodá své tanky a nechá se 5x týlovat, aby válka neskončila), dostanou účastníci trest v podobě velkého flastru. V případě důvodného podezření, že se aliance pokouší obcházet přesné znění tohoto textu (např. domluvené útoky budou probíhat mezi zeměmi, co jsou pro alianci bezcenné, apod.) dostane trest zároveň i předseda, případně zástupci.
Domluveným útokem se v tomto případě myslí prodání daných jednotek těsně před útokem, sdělení počtu jednotek, bonusu, či další informace, které by vedly k získání informací důležitých pro úspěšný útok.

- Ničení ostatních hráčů prostřednictvím reálného majetku hráče. V případě, že se hráč bude snažit ničit jiného hráče tak, že bude uplácet někoho z ostatních hráčů veřejně na WG skutečným majetkem (kredity, peníze, atd.), bude taktéž potrestán. V závislosti na míře provinění bobříkem, flastrem, případně až výmazem.


Obě výše zmíněné změny nabývají okamžitě platnosti a obě budou trestány jako porušení pravidla 7.
02.01.2009
Oznámení
MaKovičák

Mezihra


Po skončení věku bude následovat 19denní ještě nehraná mezihra.

31.12.2008
Oznámení
MaKovičák

Nábor na funkce učitel a profesor


Příjem přihlášek uzavřen, testy byly rozeslány na email. V případě, že by test někomu nepřišel, pište do země č. 20.
Přejeme hodně štěstí při vypracovávání.
31.12.2008
Oznámení
MaKovičák

Silvestr, Nový rok, PF 2009

Drazí spoluhráči.

Rok se s rokem sešel, a tak zde máme opět poslední kalendářní den. Mnoho z Vás ho jistě stráví mimo pohodlí svého počítačového křesla, ale je i nemálo těch, co budou alespoň část dne ve své zemi v oblíbené online hře. Ti se tedy již nějakou dobu vyptávají, zda bude nějaký "Silvestrovský WG ohňostroj". Odpověď je nasnadě - jakýkoli dárek v podobě konvenčních i nekonvenčních raket by silně narušil regulérnost Vámi odhlasovaného právě probíhajícího věku, a tudíž - letos "WG ohňostroj" nebude.

V minulém Oznámení jste se na tomto místě mohli dozvědět o malých dárcích, které Vás čekají od Ježíška. Bohužel si naložil Ježíšek na svá bedra příliš velký náklad v podobě tvorby vánočního skinu a jako batole nezvládl tu tíhu unést. Proto bych se nyní zde rád jménem celého ADMIN týmu omluvil, ale vzhledem k zaneprázdněnosti grafika vánoční skin nebude.

Na úplný závěr by celý ADMIN tým chtěl Vám, hráčům, poděkovat za přízeň, kterou jste uplynulý rok chovali ke hře, a zároveň Vám popřát klidné prožití oslav posledního dne roku, abyste do nového roku vkročili správnou nohou, aby se Vám v novém roce plnila všechna předsevzetí, drželo se Vás štěstí a hlavně zdraví a abyste i nadále zůstali součástí tohoto virtuálního světa, který by bez Vás zahynul.


Šťastný nový rok 2009!25.12.2008
Oznámení
MaKovičák

Nábor na funkce učitel a profesor


Dnešním dnem je zahájen nábor do vzdělávacího týmu. Pokud máte zájem přičinit se o zlepšení herních schopností další generace hráčů WG a věříte, že dobře zvládáte různé taktiky hry a že je dokážete naučit i ostatní, můžete se ucházet o funkci učitele nebo profesora. Co jednotlivé funkce obnáší naleznete ZDE

Přihlášky do náboru posílejte na email: nabor.wg@email.cz

Do předmětu uveďte vaše číslo a jméno hráče a funkci, o kterou se ucházíte (např. Wallden (#284015) - učitel).

Uchazeč o funkci profesora musí doložit své umístění v top40 jednotlivců v ostrém věku (stačí napsat do textu emailu číslo věku a vaše dosažené pořadí).

Uzávěrka přihlášek proběhne 30.12.2008. Poté budou rozeslány testy a další instrukce.

19.12.2008
Oznámení
Teutates

Ježíšek

Vážení hráči.
S blížícím se příchodem svátků klidu a míru se začínají množit dotazy ohledně příchodu Ježíška na Webgame. Jelikož minulý rok psal přání Ježíškovi dnes již bývalý admin Maniiax., tak jsem musel letos napsat a otázat se Ježíška já. Naštěstí je stále ve skvělé formě, a proto mi skoro obratem odpověděl. Čili jak to bude s dárky?
Ježíšek se rozhodl nezasahovat do regulérnosti věku, a proto budou letos dárky jen symbolické. Prvním z nich bude speciální vánoční skin Webgamu. Malý spasitel však neřekl, kdy přesně přijde. Co ale ví již přesně je, že od 24.12. do 26.12. dostanou všichni hráči výhody GOLD účtu, mimo možnosti zakládání druhých zemí a založení alianční banky. A již sváteční klasikou se stalo přidání 10 vstupenek k parťákovi.

Celý ADMIN tým Vám přeje klidné prožití vánočních svátků.
14.12.2008
Oznámení
.kakakakola.

Nábor na funkce redaktor a historik

Dnešním dnem je zahájen nábor na funkce redaktor a historik.
Podmínkou pro přijetí je napsat článek a následně ho odeslat na níže uvedený email. Do predmětu napište funkci o kterou se ucházíte a číslo hráče. Téma ani rozsah nebudeme omezovat.
Samozřejmostí je, že uchazeč o funkci historik bude psát historické téma. U redaktora je jediná podminka, aby článek byl z prostředí wg.
Těšíme se na nové kolegy. S pozdravem .Joker. .

email: RedaktoriWG@centrum.cz
více k náboru historiků: zde
06.12.2008
Oznámení
MaKovičák
U zdvojených válek, které byly prohlášeny za FW již došlo k vymazání. Pokud se tak u vaší aliance nestalo, napiště adminům do pošty. Děkujeme za spolupráci.


05.12.2008
Oznámení
Teutates

Smlouvy o vyhlášení války byly po včerejším smazání zpětně vygenerovány z probíhajících válek. Bohužel znění podmínek válek obnovit nelze.Vyhlašování válek bylo opět povoleno. Děkujeme za pochopení.04.12.2008
Oznámení
.kakakakola.

Změny v admin týmuCyberMageFroll(antimulti) bude dočasně vykonavat funkci (soudce)
04.12.2008
Oznámení
Teutates

Dnešním dnem došlo k opětovnému napadení WG a smazání smluv. Vyhlašování nových válek bude pozastaveno, smlouvy k válkám budou obnoveny. Pracujeme na nápravě, na zabezpečení se nyní intenzivně pracuje. Proto Vás nyní prosíme o strpení. Děkujeme Vám za pochopení.25.11.2008
Oznámení
MaKovičák

Nábor veteránů - POZOR DOŠLO KE ZMĚNĚ EMAILU KVŮLI NEFUNKČNOSTI PŘEDCHOZÍHO

Dnešním dnem došlo ke "zreformování" týmu veteránů.
Jak nyní bude fungovat:
- Bude 5 stálých veteránů + vedoucí
- Z tohoto náboru vzejde skupina 10 nových "veteránů", kteří nebudou mít na WG ocásek, ale dostanou na omezenou dobu 2-3 měsíců přístup na externí veteránské fórum, kde budou moci navrhovat a diskutovat o změnách pod patronátem současných veteránů.
- Po 2-3 měsících se nabere skupinka dalších 10 "veteránů" (ať již na základě tohoto, či dalšího náboru s mírnějšími podmínkami), kteří přijdou s novými nápady a odlišnými názory.
- Nynější veteráni budou tedy fungovat jako moderátoři diskusí a jako spojovací článek mezi jednotlivými diskusemi.
Podmínka pro účast:
- Číslo hráče pod 150 000 + alespoň 15 odehraných věků
Jak se náboru zúčastnit:
Stačí sepsat krátký návrh nějaké změny a argumentaci pro něj. To poté poslat na adresu veteraniwg@gmail.com.

Předmět e-mailu : Nábor
Náborový článek nechť je formou přílohy, a to s koncovkou .doc, .txt či .rtf.
Do hlavního pole e-mailu pak vyplňte svůj nick, číslo hráče, krátký WG životopis (úspěchy, aliance, apod.), popřípadě i ICQ.
Kdo nesplní některou z náležitostí, bude automaticky z náboru vyřazen!!

Přihlášky můžete posílat do 5.12.2008
24.11.2008
Oznámení
MaKovičák

Původ nápisů, které se objevily v Pracovně, nepochází od admin týmu a jako takové nebyly relevantní. Nebojte se, bude věk, jak jste si odhlasovali.24.11.2008
Oznámení
MaKovičák

Změny v admin týmuOdešli:
Random vedoucí pořádkového týmu -> nedostatek času
astar.seran vývojář -> změna koncepce vývoje
Traal antimulti -> nedostatek času

Přišli:
DarkDruid -> vedoucí pořádkového týmu
Natinka -> antimulti
Tamagoci -> antimulti
..Červ.. -> antimulti

Odstoupivším děkujeme za práci vykonanou pro Webgame, novým členům přejeme v nové funkci hodně štěstí.
24.11.2008
Oznámení
MaKovičák

Probíhá 51. VĚK


Start 24.11.2008 ve 12:00
Konec 02.01.2009 ve 20:00.

19.11.2008
Oznámení
MaKovičák

Nová anketaPůvodní anketa byla kvůli nejasnostem ohledně voleb zrušena a od dnešních 17 hodin do konce věku bude probíhat anketa nová.
K nové anketě:
Anketa má jen 2 možnosti - Věk x Mezihry.
V případě vítězství možnosti Mezihry se bude konat 1 či více meziher, které vzhledem k nedostatku času vybere admin tým.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za vzniklé zmatky.


<- nejnovější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 nejstarší ->