Novinky ve hře

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG


Přihlásit se k odběru RSS feedu

<- nejnovější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 nejstarší ->


21.03.2014
Soutěž
Wimperus

Soutěž o umělce Webgame :-)


Vyhlašujeme soutěž o umělce WG. Jde o vytvoření obrázku či fotografie, která bude svým způsobem co nejvíc kreativní (humorná, mít své poselství) a zároveň bude mít spojitost s WG. Může se jednat o popis či přirovnání běžných aspektů hry k nečemu, co se děje v reálném světě, může být vzpjata s aktuálním děním na WG. Možností je mnoho, nesmí však urážet konkretního hráče či alianci.


Soutěž bude probíhat na našem FACEBOOKU, kde i proběhne selekce těch nejlepších výtovrů. Jako hodnocení poslouží "libí se mi". Výtvor, který jich bude mít do začatku nového věku nejvíce, vyhrává.


Každý hráč může do soutěže přislat libovolný počet výtvorů. Výtvory budou prezentovány anonymně, avšak není zakázana signatura či zveřejnění identity autora na přání. Své díla zasílejte na novinywg@seznam.cz nebo do FB pošty.


Hrajeme o voucher na platinum účet.

mumiii (šéfredaktor)

04.03.2014
Oznámení
Wimperus

Webgame dotazník


Vážení hráči,

 

obrátil se na nás jeden z vašich kolegů, pro kterého se Webgame stal drobnou inspirací - použil jej v tématu pro svoji bakalářskou práci. Nás toto samozřejmě velmi těší a proto bych chtěl požádat i vás, ostatní hráče, abyste se zúčastnili a obětovali svých pár minut k vyplnění krátkého dotazníku. K tomuto oznámení přikládám i vzkaz od hráče Blatzkowitz (#195994):

 

Zdravím všechny, aktuálně píšu bakalářskou práci na téma Jazyk a komunikace na Webgame a rád bych Vás proto požádal o vyplnění krátkého anonymního dotazníku. Výsledky mi dále poslouží jako podklady pro vytvoření WG slovníčku a též pro jazykovou analýzu výrazů z hlediska jejich vzniku atd. Pokud byste měli nějaký dotaz nebo připomínku, můžete mi určitě napsat do pošty (3306). Díky moc za Vaši spolupráci :-) Blatzkowitz

 

Děkuji předem všem hráčů, kteří se do této pomoci zapojí.

 

Dotazník naleznete zde.

28.02.2014
Oznámení
Wimperus

14. věk Bojového GWG


Vážení hráči,

 

od pondělí 3. března 2014 začíná další již 14. věk bojového GWG.

 

Věku na GOLD serveru se mohou zúčastnit všichni hráči, tedy i Ti, kteří nevlastní Silver/GOLD/Platinum účet.

 

Vzhledem k nejednoznačnosti ankety o GWG serveru budou moci hráči v průběhu příštího věku na PWG i GWG serveru rozhodnout ještě jednou. Tentokráte necháme rozhodovat pouze hráče se Silver/GOLD/Platinum účty.

 

24.02.2014
Novinka ve hře
Wimperus

Novinka pro 88. věk


Vážení hráči,

 

již příští týden začíná 88. věk, který bude probíhat v období 3.3.2014 - 11.4.2014. V tomto věku nás aktuálně čeká pouze jedna balanční změna.

 

1) Pokrok - Bezpečnostní senzory

 

Od nového věku tomuto pokroku rušíme horní strop, který byl původně nastaven na 100% spokojenost. U spokojenosti pod 100% bude tedy tento pokrok spokojenost zvyšovat a u spokojenosti nad 100% snižovat. Přesné hodnoty poklesu nebudou zveřejněny, ale bude se jednat o pokles v řádech jednotek či nízkých desítkách procent v závislosti na celkové vyši spokojenosti.

 

V příštím věku dojde k určitým koncepčním změnám aliančních pokroků, aby jejich výběr a výroba nebyly tak přímočaré a jednoduché. Během 88. věku se dozvíte více informací.

 

17.02.2014
Nábor
MrHankey

Nábor nápovied

Od dnešného dňa majú záujemcovia o uvedenú pozíciu možnosť registrovať sa do náboru nápovied. Učiniť tak môžu odoslaním registračného emailu na adresu: nabor.napovied@gmail.com. Do predmetu mailu uveďte slovo "Nábor" a do tela správy napíšte meno a číslo hráča. Príjem prihlášok prebieha do piatku 21.2.2014 12:00 a náborový test bude rozoslaný 21.2.2014 večer.

Všetky informácie, ktoré budete k náboru nápovied potrebovať, nájdete v teste samotnom. Preto sa prosím nepýtajte na podrobnosti na dotazovom fóre ani nápovied v pošte, vedia toho o teste len toľko čo vy. Pokiaľ bude niekto členov WG tímu obťažovať dotazmi na test nápovied, môže byť na základe toho vyradený z testu. Prípadným záujemcom prajem veľa šťastia.

V prípade problémov s nedoručeným testom sa obracajte na  Pošta MrHankey(#15)[ADMINS] - MrHankey (vedoucí nápověd)

15.01.2014
Novinka ve hře
Wimperus

Novinky pro 87. věk


Vážení hráči,

 

za pár dní začíná 87. věk, který bude probíhat v období 20.1.2014 - 28.2.2014. I tento věk bude ve znamení několika novinek a změn, pojďme se tedy s nimi seznámit.

 

1) Alianční pokrok - Guerillové války

 

Pokrok byl zaveden jako alternativa hry, s cílem přinést větší schopnost vlády komunismus konkurovat fundamentalismu. Proto jsme se rozhodli ještě pro tři balanční změny:

- pokrok přidává +2% efekt vojenských základen za každého člena, který pokrok vynalezl

- za každých 1000km2 dostane 1 agenta (každé kolo)

- cena pokroku se snižuje na polovinu, tedy 5 000 vojáků

 

Připomínám, že efekt aliančního pokroku Guerillové války může využít jen vláda komunismus a to za předpokladu, že má daný pokrok vynalezen také.

 

2) Alianční pokrok - Členství v mezinárodní vojenské organizaci

 

Pro lepší vyváženost hry přidáváme nový pokrok.

Efekt:  +1% zkušeností z útoku (pouze normální a taktické útoky) za každého člena, který pokrok vynalezl

Cena:  5 000 technologií Síly zbraní

 

3) Pokrok Pacifismus - úprava

 

Od nového věku pokrok Pacifismus obdrží nový efekt a to: -15% zkušeností z obrany (neplatí pro rakety a rozvědku). Zároveň se jeho základní cena zvyšuje na 8 000 technologií Obchodu.

 

4) Rušení válek - balanční změna

 

Od nového věku při vyhodnocování FAKE WARS či neaktivní války bude systém vyhodnocovat útoky obousměrně. Válka tedy nebude FAKE nebo neaktivní, pakliže jedna ze stran potřebné útoky splní - nicméně útoky za obránce a útočníka se nesčítají!

 

 

Přehled všech novinek s popisem naleznete v menu "Vývoj WG"

11.01.2014
Důležité
Wimperus

Vánoční pero - vyhlášení


Zdravím čtenáře a fanoušky WG novin. Máme tu konečně dlouho očekávané vyhodnocení naší soutěžeVÁNOČNÍ PERO.

 

1. místo – článek č. 11 – Vánoční idylka v Robokracii, autor: hráč InCesT.

2. místo – článek č. 7 - WG povídka: Poslední mise fundamentalistického agenta, autor: hráč pes502

3. místo – článek č. 6 - Webgame vs realita, autor: hráč Sirrius.iniquity

 

Ve veřejném hlasování u vás velmi těsně o desetinu bodu vyhrál článek č. 3 - KOMUNISMUS – Komároce od hráče .Hellboy. . Konečná známka v době ukončení hlasování byla 2.7.

 

S kolegou Sunshinem. nás potěšila hojná účast, neboť se do soutěže přihlásilo 13 z vás. I když by stupnice kvality všech děl při grafickém porovnání vypadala asi jako srovnání aktuálních teplot v USA a na území Česka, našlo se několik děl, které nakonec bylo velmi těžke rozsoudit a vytvořit tak finální stupeň vítězů. Proto sdělím, že na neoficiálním 4. místě skončila díla č. 3 a č. 9.

 

Odměny pro 4 výše zmíňované autory budou poslány nejpozději do konce tohoto týdne, tak jako i ocásek pro vítěze soutěže. Jednotlivým hráčům byl na email, ze kterého přihlašovaly svá díla, odeslán komentář hodnotící poroty.

 

Jména všech autorů článků byla odtajněna.

 

Děkujeme za účast. mumiii

07.01.2014
Oznámení
Wimperus

13. věk bojového GWG


Vážení hráči,

 

od pondělí 13. ledna 2014 začíná další již 13. věk bojového GWG.

 

Změny pro tento věk:

- systémové intervence světového trhu budou tento věk vypnuty

- tento věk poběží v PROMO režimu, proto se tohoto věku mohou zúčastnit všichni hráči, i kteří nevlastní Silver/GOLD/Platinum

 

24.12.2013
Oznámení
Wimperus

Veselé Vánoce


 

 

 

18.12.2013
Novinka ve hře
Wimperus

Platinum - automatické obnovování světového trhu


Vážení hráči, na začátku minulého věku jsme museli z technických důvodů dočasně vypnout funkci automatické obnovování světového trhu. Tuto funkci jsme nyní vylepšili a vyladili, proto ji dnešním dnem opět nasazujeme pro hráče, kteří mají tuto výhodu aktivní a nebo vlastní Platinum účet.

 

Světový trh je automaticky obnovován do chvíle, dokud se nerozhodete něco zakoupit. Kliknutím do formulářových polí se funkce automaticky vypne. Pokud formulář odešlete nebo stisknete tlatíčko Start v příslušné tabulce, tak se automatické obnovování opět spustí.

13.12.2013
Soutěž
Sunshine.

Vánoční pero


Vážení hráči, připravili jsme si pro vás vánoční soutěž, prostřednictvím které ve vás chceme probudit soutěživého ducha i mimo um odehrávání kol.


Abych udržel vaši pozornost, tak se hned zmíním o odměnách - 1. místo dva vouchery na platinum účet, 2. místo jeden voucher na platinum účet, 3. místo jeden voucher na gold účet. Vím, není to jako Ježíšek, když nám bylo 10 let, ale ujde to, ne? A co kdybych vám ještě řekl, že nejúspěšnější autoři si vyslouží i grafickou podobu "Vánočního pera" za jméno? No a teď do čeho vlastně jdete, že?

 


Vašim úkolem je napsat nejsympatičtější článek na jedno z následujících témat:

1) Volné téma. Není omezeno, jen se to musí týkat hry.

2) Pisatel si může zahrát na veterána a předpovědět průběh změn na dalších několik věků a přidá popis toho, jak tyto změny ovlivní dnešní klikání. Druhou možností je se vžít do role vývojáře a rovnou implementovat změny a popsat, jak tím bude WG ovlivněno.

3) Pisatel se vžije do role historika a popíše největší či méně šťastné momenty roku 2013 či posledních 5 věků, co se WG týče.

4) Kompletně vymyslet tradici Vánoc v libovolném zřízení.

 


Hodnocení bude probíhat ve 2 následujících kategoriích:


1) Vybraná porota - jednotliví členové budou hlasovat vždy pro 2 nejlepší články s tím, že jeden z nich ohodnotí jako výherní.

2) Veřejné hlasování - hráči prostřednictvím WG novin a Facebooku ohodnotí články. V této kategorii se bude soutěžit pouze o 1. místo


Máte tedy šanci získat dvakrát 1. místo a tudíž dvojnásobnou cenu.

 

Svá veledíla odesílejte na adresu novinywg@seznam.cz. Uzávěrka je 22.12. v 23:59.

 


Mnoho kreativních nápadů a hlavně chuť psát přejí nový šéfredaktor mumiii a nový VIT Sunshine.

05.12.2013
Oznámení
Wimperus

WG Plus - 4 země


Na základě diskuse s hráči i uvnitř administrátorského týmu tento věk ustupujeme od úpravy auto-gold pravidel. Proto lze výhodu čtyř zemí využívat v nezměněné podobě.

 

Za případné vzniklé problémy se omlouváme.

04.12.2013
Novinka ve hře
Wimperus

Novinky pro 86. věk


Vážení hráči, 86. věk je za dveřmi. Tentokráte se bude odehrávat za vánočních časů, takže snad bude mnohem mírumilovnější než věky minulé :) Věk bude probíhat v období 9.12.2013 - 17.1.2014.

 

A nyní se pojďme seznámit se změnami a úpravami:

 

1) Alianční pokrok - Guerillové války

 

Pokrok byl zaveden jako alternativa hry, s cílem přinést větší schopnost vlády komunismus konkurovat fundamentalismu. Proto ještě navyšujeme bonus z +1% produkce kasáren na +3% produkce kasáren.

 

2) Alianční bonusy - úprava některých vlád

 

Pro lepší vyváženost hry měníme u některých vlád jejich efekty:

Fundamentalismus:  -3% žoldy

Demokracie:  +1% maximálního efektu hospodářských technologií

Robokracie:  +1% maximálního efektu vojenských technologií

 

3) Války - plnění útoků

 

Po řadě let upravujeme podmínky v oblasti plnění minimálních útoků ve válkách mezi aliancemi. Pro větší podporu opravdového válčení jsme přistoupili k následující změnám pravidel, které definují, kdy je válka považována za fingovanou a kdy ne.

 

Stávající základní podmínka: Vyhlašující aliance musí splnit v období své války (dokud ji nezruší sama vyhlašující aliance, systém nebo obránce) alespoň 7*[aktuální počet členů vyhlašující aliance v době rušení války] útoků.

 

Nově platí: Vyhlašující aliance musí splnit v období své války (dokud ji nezruší sama vyhlašující aliance, systém nebo obránce) alespoň 7*[aktuální počet členů vyhlašující aliance v době rušení války] útoků a zároveň 1*[aktuální počet členů vyhlašující aliance] normálních útoků.

 

Za normální útoky jsou považovány: dobyvačný, loupeživý a vyhlazovací útok

 

Př.: Pokud jsem 10-ti členná aliance a mám vyhlašenou válku s jinou 10-ti člennou aliancí, pak musím splnit 70 úspěšných útoků a zároveň z toho musí být minimálně 10 útoků normálních. Na celkovém počtu splněných útoků se tedy nic nemění.

 

 

Přehled všech novinek s popisem naleznete v menu "Vývoj WG"

25.11.2013
Nábor
Wimperus

Nábor učitelů a profesorů


Od dnešního dne se můžete hlásit do dalšího náboru - tentokráte do vzdělávacího týmu.

 

Všechny informace k náboru naleznete na této adrese: http://www.wgvzdelani.cz/nabor-ucitelu-profesoru-listopad-2013/

 

V případě problémů se obracejte na Pošta ..Chica..(#18)[ADMINS] - ..Chica.. (vedoucí vzdělávacího týmu)

21.11.2013
Nábor
Wimperus

Nábor testerů


Počínaje dnešním dnem mají hráči možnost se přihlásit do náboru testerů a stát se tak členy vývojového týmu. Pokud máš chuť podílet se na vývoji Webgame, poznat jej více do hloubky a spolupracovat s námi při testování novinek a odhalování chyb, tak je tento nábor přímo pro Tebe. :)

 

Podávat přihlášky můžeš do středy, 27. listopadu 2013 ve 20:00. Následně Ti bude odeslán teoretický a praktický test, který je nutný odevzdat nejpozději do pondělí, 2. prosince 2013 ve 20:00. Přihlášku zasílej na adresu: nabor.testeru@gmail.com. V těle emailu jen uveď, že se hlásíš do náboru.

 

V případě dotazů ohledně náboru se obracejte na:

Pošta Velkej Bobr(#5)[ADMINS] - Velkej Bobr (vedoucí tester)

Pošta Drauga dróttinn(#6)[ADMINS] - Drauga dróttinn (vedoucí tester)

 

Zabýváš se mobilním vývojem nebo optimalizací? Nebo Ti chybí nějaký sociální prvek ve hře? A máš zájem se podílet na vývoji Webgame v této oblasti? Kontaktuj prosím zemi:

Pošta Wimperus(#3)[ADMINS] - Wimperus (vedoucí vývojového týmu)

 

04.11.2013
Oznámení
Wimperus

12. výroční sraz Webgame


16. listopadu 2013 od 18:00

 

 

Vážení hráči, všechny Vás zveme na již dvanáctý výroční sraz Webgame. Sraz se koná stejně jako v předchozích několika letech v pražském klubu Velbloud.

 

Bližší detaily (soutěž ve fotbálku apod.) budou upřesněny v následujících dnech.

Klub Velbloud

V klubu si můžete vybrat ze spousty dobrého pití, něco malého i zakousnout a to za doprovodu hudby, kterou si sami zvolíte. Pro dlouhé chvíle tu najdete internet, šipky a fotbálky Rosengart. Pro sportovní nadšence tu máme velkoplošnou projekční televizi.

+ Otevřeno bude podle nás (Webgame komunity)
+ Klub je blízko vysokoškolským kolejím
+ Dobré MHD spojení nočních tramvají

 Hraniční 3, Praha3 
 Žižkov, 130 00

 

Svou účast prosím evidujte zde.

 

V případě dotazů pište do zemí

#4 - Aiki.

#3 - Wimperus

 

 

03.11.2013
Oznámení
Wimperus

12. věk bojového GWG


Další věk začne v pondělí 11.11.2013 ve 12:00.

Pravidla pro 12. věk na GWG zůstávají stále stejné.

29.10.2013
Oprava chyby
Wimperus

Balanční úpravy v 85. věku


V rámci balančních úprav provádíme v průběhu tohoto věku následující úpravy s okamžitou platností:

 

- alianční pokladna - z důvodu zamezení zneužívání nelze nyní zasílat peníze vybrané od zemí, které jsou ještě stále v protekci (peníze se zpřístupní v okamžiku, kdy země opustí protekci)

 

- automatická obnova světového trhu - z technických důvodů dočasně vypínáme u Platinum účtu automatický refresh světového trhu. Jakmile problém odstraníme, funkci opět zprovozníme. Refresh horní lišty zůstává zachován.

 

25.10.2013
Oznámení
Wimperus

 

Plánovaná údržba - 26. - 27. října 2013


 

Vážení hráči, o víkendu po konci 84. věku bude probíhat plánovaná údržba WG serveru, převod domény webgame.cz k novému poskytovateli a zároveň nasazování nových zdrojových kódů a migrace uživatelských dat pro 85. věk.

 

V této souvislosti může docházet ke krátkým i delším výpadkům. Omluvte prosím případnou krátkodobou nedostupnost služeb.

14.10.2013
Novinka ve hře
Wimperus

Novinky pro 85. věk


Vážení hráči, nový již 85. věk se blíží a proto nastal čas, abychom vás seznámili se všemi novinkami a změnami, které nás všechny v nadcházejícím věku čekají. Bude to věk plný novinek, změn a zvratů. Věříme, že povedou k spoustě zábavy při hraní.

 

 

 

1) Alianční pokroky

 

V souvislosti s příchodem aliančních bonusů v předminulém věku přichází další koncepční změna, která má za cíl oživit a utužit alianční spolupráci. Věříme, že alianční pokroky přinesou další možnosti vymýšlet nové strategie a nový styl hraní.

 

Od 85. věku budou dostupné následující alianční pokroky:

Offshore banka (základní cena: 4 000 tech. domácího trhu):  -10% ztráty peněz při krádeži z alianční pokladny

Dynamické pancéřování tanků (základní cena: 5 000 tech. automatizace továren):  +3% síla útoky/obrany v rámci útoku "Zaútočit na týl" (u Robokracie jen v obraně), -5% ztráty tanků při nočním tažení

Guerillové války (základní cena: 10 000 vojáků):  bonusy za tento pokrok využije jen vláda komunismus, +3% síla útoku v partyzánských útocích a vniknutí do bunkrů, -2% ztráty agentů v teroristických operacích rozvědky, +1% produkce vojáků, -3% produkce energie, ztrácí bonus do produkce raket za vládu. Zároveň jako jediný z pokroků lze zrušit.

Vakcinace (základní cena: 3 000 tech. hustoty obyvatelstva):  +10% obrana proti operaci rozvědky Rozšířit epidemii, -5% ztráta obyvatel při operaci rozvědky Rozšířit epidemii

Letadlové lodě (základní cena: 5 000 tech. automatizace továren):  +3% síla útoku/obrany v útoku "Bombardování měst" a "Taktický nálet", -5% ztráty stíhaček při nočním tažení

 

Princip aliančních pokroků:

 

Alianční pokroky jsou další sadou pokroků, které může země vynalézt. Každý pokrok má základní efekt, který je uvedený výše. Hlavní motivací stavění aliančních pokroků je fakt, že jeho základní efekt je násoben počtem členů v alianci, kteří daný pokrok vynaleznou. Efekt aliančního pokroku mohou využít jen ti členové, kteří jej mají také vynalezený.

Základní podmínkou pro možnost vynalezení aliančních pokroků je členství v alianci a zároveň splnění podmínek konkrétního pokroku. V případě opuštění aliance se pokroky nezruší, ale země nemůže čerpat efekt a pokrok se pak zruší zcela automaticky při vstupu do jiné aliance (toto neplatí v případě návratu do své staré aliance). 

Základní cena pokroku je násobena náročností pokroku jako je tomu i u ostatních druhů pokroků, kterých se náročnost týká. Avšak samotné alianční pokroky se do náročnosti pokroku nezapočítávají.

 

 

2) Paktářké fórum

V souvislosti s nízkým potenciálem využívání spojeneckých paktů mezi aliancemi nastává s novým věkem změna. Maximální počet paktů je omezen na jeden a zároveň jako kompenzace stoupne počet dohod o neútočení na pět. Cílem této změny je zvýšení vážnosti spojeneckého paktu.

Zároveň pro možnost hlubší spolupráce zavádíme paktářské fórum, které se zpřístupní pro obě zúčastněné aliance.

 

 

3) Zavedení nového typu medaile

Jako odměna pro hráče, kteří jsou tu s námi od začátku Webgame, byl zaveden nový typ medailí. Jedná se o tzv. speciální medaile. Tyto medaile jsou jednorázové - vázané na konkrétní událost. S příštím věkem zavádíme medaile "Vlastník doživotního GOLD účtu" a "Vlastník doživotního SILVER účtu". V budoucnu budou zavedeny i další medaile.

 

 

4) Nový systém účtů

V rámci revitalizace kódu Webgame dochází k migraci a sloučení tabulek účtů, které v současnosti servery PWG a GWG používají odděleně. Pro přístup na tyto servery tak budou hráči používat již jeden provázaný účet. V plnou platnost tato novinka vstoupí od nového věku na GWG.

 

 

5) Silver, Gold, Platinum

Od začátku 85. věku vstupuje v platnost nové rozdělení účtů - výhod, které hráči získávají příspěvkem na vývoj Webgame.

SILVER - počínaje 85. věkem se tento účet v současné podobě ruší. Status SILVER obdrží všichni hráči, kteří mají z minulosti zakoupen tzv. Doživotní Gold Účet nebo Doživotní Silver Účet. Těmto hráčům zůstávají veškeré výhody, které měli možnost v rámci DGŮ (DSÚ) používat dodnes a mění se jim pouze status. Stávající SILVER hráči obdrží od 85. věku status GOLD ve stejné platnosti.

GOLD - počínaje 85. věkem bude tento účet k dispozici jako jeden ze dvou dostupných typů účtů ve WG Plus. Zároveň pro tento typ účtu vejde v platnost několik drobných změn a oprav jeho dosavadních výhod.

PLATINUM  - počínaje 85. věkem bude možné získat přes WG Plus tento nový typ účtů. Obsahuje veškeré dostupné výhody účtu typu GOLD a sám nově nabývá níže uvedených výhod.

 

Ceny účtů:

SILVER - nelze koupit

GOLD - 60 kreditů

PLATINUM  - 100 kreditů

Přechod GOLD -> PLATINUM  - 40 kreditů

 

Výhody PLATINUM účtu:

- Možnost založit až 4 země: v jedné alianci může mít však hráč nejvýše 2 země. Na vztahy mezi zeměmi PLATINUM hráče se vztahují Auto-GOLD pravidla.

- Simultánní půjčka: v případě splacení 50% první půjčky si země může vzít další půjčku. Simultánně si nelze půjčovat posledních 5 dní věku.

- WG Tabs: inteligentní pomocné tabulky pro snažší hraní. Od 85. věku budou k dispozici: Simulátor produkce, Točení světového trhu, Točení domácího trhu, Nákup jednotek a nárůst prestiže, Nekrytost majetku, Bonusy za útočící jednotky, Výpočet bonusů obránce na základě dostupných infiltrací

- Restart protekce: v případě, že se vám nepovede odtahání protekce dle vašich představ, je možné do opuštění protekce kdykoliv restartovat zemi do původních hodnot. Upozorňujeme že se jedná o restart z původních hodnot, tzn. že se nezachovají přijaté hospodářské pomoci ani přijaté peníze z alianční pokladny apod.

- Uložení protekce:  pro jednoduší tahání a pro nováčky je nově zavedena tato novinka. Umožňuje kdykoliv v protekci svůj stav země uložit a pojmenovat, a v následující věcích jej budete moci opět použít. Protekce nepůjde uložit v případech, že země obdrží hospodářskou pomoc, vezme si půjčku a nebo obdrží příspěvek z alianční pokladny. V rámci uložení protekce se neukládají spojenectví a členství v alianci.

- Dynamická horní lišta: nově PLATINUMhráč nebude muset refreshovat stránku pro nové načtení stavu horní lišty (1x za 5s). Notifikace fór, příchozí poštu nebo vykřičníky uvidí bez aktualizace stránky. Refresh nefunguje do nekonečna a vztahuje se na něj odhlášení za neaktivitu. Tato výhoda se vztahuje i na zobrazování světového trhu (1x za 1,5s), který se také se bude automaticky refreshovat.

- Filtr na přeběhlíka: pro PLATINUMhráče je rozšířen Filtr zemí o filtr na země, které mají status přeběhlíka.

- Vstup do hry: PLATINUM hráči mají možnost založit zemi a vstoupit do hry již v 10:00

 

Hráči, kteří vlastní Doživotní GOLD účet  (nově SILVER) budou mít od 85. věku možnost zcela dobrovolně přejít na PLATINUM účet. Za tento přechod obdrží 3 vouchery na PLATINUM účet zdarma v hodnotě 1 věku. Přechodem či aktivací PLATINUM nebo GOLD účtu automaticky hráč status Doživotního GOLD ztrácí.

 

Výhody PLATINUM aliance:

Aliance se automaticky stává PLATINUM v okamžiku, kdy minimálně polovina členů aliance vlastní PLATINUM účet.

- Náhled na alianční bonusy konkrétní aliance

 

 

6) WG Banka vs. WG Plus

Od 85. věku se WG Banka ruší a je integrována přímo do hry pod názvem WG Plus. WG Plus je dostupné přímo z Pracovny, ve které lze snadno a rychle zjistit svůj stav kreditů a také lze jednoduše aktivovat výhody.

Nové WG Plus umožňuje zakoupit jakékoliv výhody bez ohledu na typ účtu. Proto i normální hráč si může aktivovat například 2 země apod nebo GOLD hráč jakoukoliv výhodu z účtu PLATINUM.

V souvislosti s oznámením na začátku věku a rušením WG Banky budou všem hráčům konvertovány jejich kredity. Veškeré příchozí platby od 1.9.2013 budou označeny jako peněžní, ostatní jako nepřevoditelné s platností na 6 měsíců. V individuálních případech (např. vyšší stav konta apod.) mohou být kredity označeny jiným stavem nebo jim bude prodloužena platnost. Toto se však týká minimálního množství hráčů a situace budou řešeny individuálně.

Veškeré aktivace výhod a účtů mají nově platnost pouze 1 věk. Je tak možné věk vynechat a opět si GOLD nebo PLATINUM aktivovat bez ztráty věku. V souvislosti s tímto mají hráči možnost zapnutí Automatické aktivace typu účtu. Před začátkem věku se jim pak automaticky aktivuje GOLD/PLATINUM status. V souvislosti s tím se stávajícím GOLD hráčům, kteří mají GOLD účet zakoupený na další věky, vrátí 60 kreditů za každý ještě nevyužitý věk.

Součástí nového WG Plus je i nová cenová politika některých stávajících výhod.

 

7) Nová pracovna

V souvislosti s novým WG Plus a dalšími změnami přibude pár drobných změn vzhledu pracovny. Budou se v ní zobrazovat informace o stavu kreditového účtu, statistiky o pořadí vaší země v jednotlivých parametrech zemí a informace o odměnách za umístění ve věku.

Pracovnu chceme koncipovat jako komunikační kanál s herní komunitou. Proto byla založena nová sekce Vláda, do které jsou přesunuty následující odkazy: Revoluce, Rozvojová země a Utopie a robokracie. Stejně tak došlo k přesunutí Archivu mimo Pracovnu a obě tyto sekce jsou přístupné přímo z levého menu - ve všech jeho variantách.

 

 

8) Nová Auto-GOLD pravidla

Od 85. věku vstupuje v platnost již dlouho plánována změna v oblasti Auto-GOLD pravidel, která řídí chování GOLD hráčů ve světě Webgame. Pro podporu válčení mezi aliancemi a zamezení zneužívání těchto pravidel ve vyhlašování válek dochází k jejich změně. Pravidla jako taková se navrhla a přepsala do co nejjednoduššího tvaru, který je pro hráče snáze pochopitelný - a srozumitelnější i pro nováčky. Zároveň je nový tvar pravidel pro hráče méně omezující - přece jen více zemí je výhoda, Auto-GOLD pravidla jako omezení nikdy koncipována být neměla a současná podoba Auto-GOLD pravidel určitě nebyla z nejšťastnějších.

 

Nové znění Auto-GOLD pravidel:

1. Nelze vyhlásit válku alianci, kde má některý náš člen svou další zem.

2. Nelze útočit další zemí mimo válku do války své další země, nicméně válku vyhlásit možné je - a následně útočit

3. Nelze posílat hospodářskou pomoc své další zemi do jiné aliance. Pokud jsou země v jedné alianci tak to lze.

 

Vzhledem k tomu že se jedná o opravdu co nejjednodušší řešení není vyloučeno, že se v průběhu 85. věku a dalších věcích budou tyto pravidla balancovat, aby přinesla očekávaný efekt - tedy zjednodušení pravidel a zároveň omezení jejich zneužívání.

 

 

9) Další novinky v 85. věku

- GOLD filtr: došlo k rozšíření GOLD filtru o kartičky Z a Hospodářské velmoci, oddělení kartiček R a Cenzura a pro PLATINUM (popř. samostatné výhody WG Plus) přibyla kartička Přeběhlík.

- GOLD filtr alianční: pro GOLD účty (ne SILVER) došlo k přidání možnost filtrovat aliance podle počtu válek

- Operace rozvědky Rozšíření epidemie: v souvislosti s příchodem aliančních pokroků je globálně snížena náročnost této operace na 1.

- Rozpis produkce techů, jako je pro továrny

- Zobrazovaní procenta zastoupení armády: při útočení se zobrazuje procentuální zastoupení vyslané armády. Z těchto hodnot lze dopočítat bonusy za zastoupení jednotek v armádě

- Zobrazení vlivu zábavních středisek na spokojenost země:  v detailech země bude nově zobrazen přesný vliv zábavních středisek na spokojenost země.

- Výběr členů - Alianční pokladna: V alianční pokladně lze nyní jednoduše hráče vybrat ze seznamu členů aliance.

- Zobrazení výběru z alianční banky: V detailech hráče se nově zobrazuje i množství $ vybrané z alianční banky v daném věku.

 

Přehled všech novinek s popisem naleznete v menu "Vývoj WG"

 


<- nejnovější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 nejstarší ->