Novinky ve hře

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG


Přihlásit se k odběru RSS feedu

<- nejnovější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 nejstarší ->


23.05.2014
Oprava chyby
Wimperus

Výpadek


Vážení hráči,

 

dnes ve 14:23 jsme zaznamenali první výpadek všech našich serverů. Nefunkčnost Webgame byl způsoben rozsáhlým celorepublikovým výpadkem našeho poskytovatele serverů WEDOS.cz. Výpadek byl nečekaný a způsobil tvrdé vypnutí našich serverů. Nyní již vypadá situace uklidněná a služby jsou funkční.

 

V případě problémů ve hře se prosím obraťe na zem č. 1. Vzhledem k tomu, že výpadek byl cca. hodinový a zároveň nemáme hlášeny vážné škody dat, rozhodli jsme se věk neprodlužovat.

09.05.2014
Oznámení
Wimperus

Mezihra - Hledání limitů


Vážení hráči,

 

pro zlepšení kvality odehrávání jsme tento týden zakoupili nový server a v průběhu příštího týdne jej budeme instalovat. Vzhledem k tomu, že chceme vyzkoušet nejnovější verze použitých technologií a řádně je nakonfigurovat, bude nutné tento nový stroj vyzkoušet než na něj spustíme další ostrý věk. Proto jsme se rozhodli spustit mezihru, která se na tento test výborně hodí. Mezihra bude probíhat na serveru: http://mezihra.webgame.cz. O odstartování mezihry budou všichni hráči automaticky notifikováni poštou.

 

Začátek mezihry 19. 5. 2014 již v 10:00 a konec v pátek 30. 5. 2014 ve 20:00

 

Odměny

Hráč, který na konci věku bude první v daném rekordu, dostane 100 kreditů , druhý 60 kreditů, třetí 30 kreditů.


Parametry mezihry:

 • - Všichni začínají s rozjetými zeměmi - v protekci bude zem do odehrání 1 kola
 • - V alianci může být až 15 členů
 • - Kolo za 5 minut
 • - Zásoba kol: 240/500
 • - Počet hodin po které nejde vyhlásit war: 24
 • - Počet dnů (od konce věku) po které nejde dělat personální změny: 2
 • - Nelze dělat personální změny pro aliance s prestiží 10M a více
 • - Počet dnů (od konce věku) po které nejde půjčit peníze: 2
 • - Počet hodin kdy nelze po vstupu opustit alianci: 12
 • - Počet dnů na dání rozvojové země (od začátku věku): 2
 • - Počet hodin potřebných ke zrušení rozvojové země: 48
 • - Revoluci na robokracii lze provést 7 dní od začátku věku
 • - Války: plné zisky za 12 hodin, zrušit možno po 24 hodinách vyhlašující stranou, po 48 hodinách i druhou stranou

Novinky:

 • - přidány nové úrovně generálů navazující na stávájící, tj. 9.úroveň 800k, 10.úroveň 1,6M, 11. úroveň 3,2M, 12. úroveň 6,4M, 13. úroveň 12,8M, 14. úroveň 25,6M
 • - přidány nové úrovně hodnosti 15 za 3,5M zkušeností, 16 za 4M zkušeností atd. až do 26 se stoupáním po 500k zkušenostech
 • - po každém kole získá země nezastavěné území jako při kolonizaci navýšené o 0,1% rozlohy země.
 • - UFO bude chodit častěji a nabízet nové dary


Všichni hráči budou mít po dobu mezihry GOLD status a všechny výhody s ním spojené, kromě přístupu na GOLD server.
 

24.04.2014
Novinka ve hře
Wimperus

Podpora platebních karet


Vážení hráči,

 

od dnešního dne v rámci spolupráce se společností PayU.cz a bankou ČSOB příjímáme platební karty. Možnost úhrady kartou naleznete mezi dalšími platebními metodami, které nám společnost PayU.cz poskystuje.

 

Základní a důležité informace o možnosti placení platební kartou:

- u platby kartou přes PayU.cz neplatíte žádný poplatek navíc

- platba probíhá online a kredity máte připsány do několika minut

- platit kartou mohou i hráči ze slovenska a zahraničí (veškeré převody jsou prováděny v české měně, bez poplatku a je použit nejvýhodnější kurz příslušné národní banky, tj. České národní banky, Slovenské národní banky, popř. jíné)

- platba kartou je bezpečná. Platební bránu http://gpwebpay.cz, která platby kartou provádí, využívají přední české i zahraniční firmy a přístup k ní nám zajišťuje banka ČSOB.

 

Věříme, že vám tímto krokem zjednodušíme a zrychlíme platební styk s Webgame.cz.

14.04.2014
Oznámení
Wimperus

15. věk Bojového GWG


Vážení hráči,

 

od středy 16. dubna 2014 začíná další již 15. věk bojového GWG.

 

Věku na GOLD serveru se mohou zúčastnit všichni hráči, tedy i Ti, kteří nevlastní Silver/GOLD/Platinum účet.

 

Vzhledem k tomu, že PWG a GWG běží aktuálně na odlišných systémech, provází každé spuštění určité konzistenční problémy, které znemožňují některým hráčům zakládat zemi. Toto do začátku věku zkusíme vyřešit.

 

10.04.2014
Důležité
Wimperus

Platební brána Payu.cz


Vážení hráči,

 

dnešním dnem jsme do ostrého provozu pustili nové platební metody a rozšířili tak hráčům možnosti pro nabíjení kreditu a následnou aktivaci WG Plus výhod. Naším cílem je, aby celý tento proces byl pro hráče velmi jednoduchý a rychlý.

 

Navázali jsme k obchodní spolupráci se společností PayU.cz, která provozuje platební bránu se širokou nabídkou platebních metod. Smluvně jsme se zavázali k poskytování pro české hráče následujících metod:

 

1. Online platby

Smyslem tzv. online plateb je obecné urychlení platebního styku formou klasického bankovního převodu. Standartní doba zpracování a přípsání klasické platby jsou 2 pracovní dny. V případě online platby je zpracování platby okamžité.

 

Tuto možnost mohou využít hráči, kteří mají své účty u aktuálně námi podporovaných bank:

1. GE Money Banky

2. Fio Banka

3. Komerční banka

4. Raiffeisen Bank

5. mBank

6. Sberbank

 

Platby jsou zcela bezpečné, probíhají na straně bank přímo v prostřední vašeho internetového bankovnictví, na které jste zvyklí.

 

2. Platby kartou

Druhou a určitě vítanou možností je online platba kartou. Tuto možnost budou moci využít hráči bez ohledu na svoji pozici a jsou podporovány karty vydávané společnostmi MasterCard, Visa a Diners Club. Všechny tyto karty musí být povolené pro platby na internetu.

 

V aktuální době čekáme ze strany banky na registraci platební brány na Webgame s.r.o. Tato registrace bude probíhat odhadem 10 dní, proto tuto možnost hráčům zpřístupníme až v průběhu 89. věku.

 

3. Ostatní platby

PayU.cz stejně jako Webgame.cz podporují i standartní platby složenkou či bankovním převodem. Je zcela na vás, jakou variantu platby použiteje.

 

 

Veškeré platby, které budou provedeny přes PayU.cz jsou bez poplatku a v případě online plateb a plateb kartou probíhají v reálném čase a připsání kreditů lze očekávat vždy do několika minut. Pro slovenské hráče uvolníme u společnosti PayU.cz pouze platby kartou. Kurz je 1,- Kč = 1 kredit. Veškeré online platby (v případě slovenských hráčů jen u plateb kartou) budou prováděné v české měně a pro případný směnný přepočet je použit kurz České nebo Slovenské národní banky.

 

Upozornění: V rámci pravidel platebního styku, zejména u plateb kartou, jsme povinni uvádět u těchto transakcí jméno a příjmení. Tyto osobní informace nikam neukládáme a slouží pouze k samotnému platebnímu styku. Provedením platby či jeho pokusem o realizaci souhlasíte s předáním svého jména a příjmení společnosti PayU.cz.

07.04.2014
Nábor
Wimperus

Nábor učitelů a profesorů


Od dnešního dne se můžete hlásit do vzdělávacího týmu.

Informace k náboru: http://www.wgvzdelani.cz/nabor-vzdelavaciho-tymu-webgame-duben-2014/

V případě problémů se obracejte na ..Chica..(#16)[ADMINS] - ..Chica.. (vedoucí vzdělávacího týmu)

07.04.2014
Novinka ve hře
Wimperus

Začátek 89. věku


Vážení hráči,

 

příští pondělí začíná 89. věk, který bude probíhat v období 14.4.2014 - 23.5.2014.

 

Je možné, že v průběhu tohoto týdne či na začátku věku oznámíme změny v systému bezdůvodného ničení a snížení efektů útoků vedené mimo válku (netýká se bezaliančních členů). V aktuální době ladíme detailní nastavení, proto stále zvažujeme zda změnu zavést již v nadcházejícím nebo až následujícím věku.

22.03.2014
Oznámení
Wimperus

Ostravský velkosraz 7


Po roce je tu opět duben za dveřmi a tím se blíží další Výročák. Takže mobilizujte síly, pití piva, hraní fotbálku, žhavé diskuze o wg strategii a všem dalším, shledání přátel po delší době potřebuje energii.

 

KDE:

- pivnice kovárna, Horní 50, Ostrava (mapa)

 

DOPRAVA - z nádraží:

- Svinov tramvaj číslo 17 (zastávky: svinov mosty h.z. - hotel dům hlubina)
- Hlavní nádraží tram. č. 1 (hlavní nádraží - Josefa Kotase, přestup cokoliv z Josefa Kotase - Hotel dům Hlubina 1 zastávka - lze i max 10-15min pěšky...)
- UAN tram. č. 12 (Náměstí Republiky - Hotel dům Hlubina, nebo tram. č. 1...viz výše)

 

KDY:

- 19.4.2014 od 18:00

 

PŘIHLÁŠKY:

- http://srazy.muj-webik.cz/prihlaseni/ostravsky-velkosraz-7

nebo na Facebooku:

- https://www.facebook.com/events/277593432404306/?ref_notif_type=plan_mall_activity&source=1

 

Těšíme na Vás :-P

21.03.2014
Soutěž
Wimperus

Soutěž o umělce Webgame :-)


Vyhlašujeme soutěž o umělce WG. Jde o vytvoření obrázku či fotografie, která bude svým způsobem co nejvíc kreativní (humorná, mít své poselství) a zároveň bude mít spojitost s WG. Může se jednat o popis či přirovnání běžných aspektů hry k nečemu, co se děje v reálném světě, může být vzpjata s aktuálním děním na WG. Možností je mnoho, nesmí však urážet konkretního hráče či alianci.


Soutěž bude probíhat na našem FACEBOOKU, kde i proběhne selekce těch nejlepších výtovrů. Jako hodnocení poslouží "libí se mi". Výtvor, který jich bude mít do začatku nového věku nejvíce, vyhrává.


Každý hráč může do soutěže přislat libovolný počet výtvorů. Výtvory budou prezentovány anonymně, avšak není zakázana signatura či zveřejnění identity autora na přání. Své díla zasílejte na novinywg@seznam.cz nebo do FB pošty.


Hrajeme o voucher na platinum účet.

mumiii (šéfredaktor)

04.03.2014
Oznámení
Wimperus

Webgame dotazník


Vážení hráči,

 

obrátil se na nás jeden z vašich kolegů, pro kterého se Webgame stal drobnou inspirací - použil jej v tématu pro svoji bakalářskou práci. Nás toto samozřejmě velmi těší a proto bych chtěl požádat i vás, ostatní hráče, abyste se zúčastnili a obětovali svých pár minut k vyplnění krátkého dotazníku. K tomuto oznámení přikládám i vzkaz od hráče Blatzkowitz (#195994):

 

Zdravím všechny, aktuálně píšu bakalářskou práci na téma Jazyk a komunikace na Webgame a rád bych Vás proto požádal o vyplnění krátkého anonymního dotazníku. Výsledky mi dále poslouží jako podklady pro vytvoření WG slovníčku a též pro jazykovou analýzu výrazů z hlediska jejich vzniku atd. Pokud byste měli nějaký dotaz nebo připomínku, můžete mi určitě napsat do pošty (3306). Díky moc za Vaši spolupráci :-) Blatzkowitz

 

Děkuji předem všem hráčů, kteří se do této pomoci zapojí.

 

Dotazník naleznete zde.

28.02.2014
Oznámení
Wimperus

14. věk Bojového GWG


Vážení hráči,

 

od pondělí 3. března 2014 začíná další již 14. věk bojového GWG.

 

Věku na GOLD serveru se mohou zúčastnit všichni hráči, tedy i Ti, kteří nevlastní Silver/GOLD/Platinum účet.

 

Vzhledem k nejednoznačnosti ankety o GWG serveru budou moci hráči v průběhu příštího věku na PWG i GWG serveru rozhodnout ještě jednou. Tentokráte necháme rozhodovat pouze hráče se Silver/GOLD/Platinum účty.

 

24.02.2014
Novinka ve hře
Wimperus

Novinka pro 88. věk


Vážení hráči,

 

již příští týden začíná 88. věk, který bude probíhat v období 3.3.2014 - 11.4.2014. V tomto věku nás aktuálně čeká pouze jedna balanční změna.

 

1) Pokrok - Bezpečnostní senzory

 

Od nového věku tomuto pokroku rušíme horní strop, který byl původně nastaven na 100% spokojenost. U spokojenosti pod 100% bude tedy tento pokrok spokojenost zvyšovat a u spokojenosti nad 100% snižovat. Přesné hodnoty poklesu nebudou zveřejněny, ale bude se jednat o pokles v řádech jednotek či nízkých desítkách procent v závislosti na celkové vyši spokojenosti.

 

V příštím věku dojde k určitým koncepčním změnám aliančních pokroků, aby jejich výběr a výroba nebyly tak přímočaré a jednoduché. Během 88. věku se dozvíte více informací.

 

17.02.2014
Nábor
MrHankey

Nábor nápovied

Od dnešného dňa majú záujemcovia o uvedenú pozíciu možnosť registrovať sa do náboru nápovied. Učiniť tak môžu odoslaním registračného emailu na adresu: nabor.napovied@gmail.com. Do predmetu mailu uveďte slovo "Nábor" a do tela správy napíšte meno a číslo hráča. Príjem prihlášok prebieha do piatku 21.2.2014 12:00 a náborový test bude rozoslaný 21.2.2014 večer.

Všetky informácie, ktoré budete k náboru nápovied potrebovať, nájdete v teste samotnom. Preto sa prosím nepýtajte na podrobnosti na dotazovom fóre ani nápovied v pošte, vedia toho o teste len toľko čo vy. Pokiaľ bude niekto členov WG tímu obťažovať dotazmi na test nápovied, môže byť na základe toho vyradený z testu. Prípadným záujemcom prajem veľa šťastia.

V prípade problémov s nedoručeným testom sa obracajte na  Pošta MrHankey(#15)[ADMINS] - MrHankey (vedoucí nápověd)

15.01.2014
Novinka ve hře
Wimperus

Novinky pro 87. věk


Vážení hráči,

 

za pár dní začíná 87. věk, který bude probíhat v období 20.1.2014 - 28.2.2014. I tento věk bude ve znamení několika novinek a změn, pojďme se tedy s nimi seznámit.

 

1) Alianční pokrok - Guerillové války

 

Pokrok byl zaveden jako alternativa hry, s cílem přinést větší schopnost vlády komunismus konkurovat fundamentalismu. Proto jsme se rozhodli ještě pro tři balanční změny:

- pokrok přidává +2% efekt vojenských základen za každého člena, který pokrok vynalezl

- za každých 1000km2 dostane 1 agenta (každé kolo)

- cena pokroku se snižuje na polovinu, tedy 5 000 vojáků

 

Připomínám, že efekt aliančního pokroku Guerillové války může využít jen vláda komunismus a to za předpokladu, že má daný pokrok vynalezen také.

 

2) Alianční pokrok - Členství v mezinárodní vojenské organizaci

 

Pro lepší vyváženost hry přidáváme nový pokrok.

Efekt:  +1% zkušeností z útoku (pouze normální a taktické útoky) za každého člena, který pokrok vynalezl

Cena:  5 000 technologií Síly zbraní

 

3) Pokrok Pacifismus - úprava

 

Od nového věku pokrok Pacifismus obdrží nový efekt a to: -15% zkušeností z obrany (neplatí pro rakety a rozvědku). Zároveň se jeho základní cena zvyšuje na 8 000 technologií Obchodu.

 

4) Rušení válek - balanční změna

 

Od nového věku při vyhodnocování FAKE WARS či neaktivní války bude systém vyhodnocovat útoky obousměrně. Válka tedy nebude FAKE nebo neaktivní, pakliže jedna ze stran potřebné útoky splní - nicméně útoky za obránce a útočníka se nesčítají!

 

 

Přehled všech novinek s popisem naleznete v menu "Vývoj WG"

11.01.2014
Důležité
Wimperus

Vánoční pero - vyhlášení


Zdravím čtenáře a fanoušky WG novin. Máme tu konečně dlouho očekávané vyhodnocení naší soutěžeVÁNOČNÍ PERO.

 

1. místo – článek č. 11 – Vánoční idylka v Robokracii, autor: hráč InCesT.

2. místo – článek č. 7 - WG povídka: Poslední mise fundamentalistického agenta, autor: hráč pes502

3. místo – článek č. 6 - Webgame vs realita, autor: hráč Sirrius.iniquity

 

Ve veřejném hlasování u vás velmi těsně o desetinu bodu vyhrál článek č. 3 - KOMUNISMUS – Komároce od hráče .Hellboy. . Konečná známka v době ukončení hlasování byla 2.7.

 

S kolegou Sunshinem. nás potěšila hojná účast, neboť se do soutěže přihlásilo 13 z vás. I když by stupnice kvality všech děl při grafickém porovnání vypadala asi jako srovnání aktuálních teplot v USA a na území Česka, našlo se několik děl, které nakonec bylo velmi těžke rozsoudit a vytvořit tak finální stupeň vítězů. Proto sdělím, že na neoficiálním 4. místě skončila díla č. 3 a č. 9.

 

Odměny pro 4 výše zmíňované autory budou poslány nejpozději do konce tohoto týdne, tak jako i ocásek pro vítěze soutěže. Jednotlivým hráčům byl na email, ze kterého přihlašovaly svá díla, odeslán komentář hodnotící poroty.

 

Jména všech autorů článků byla odtajněna.

 

Děkujeme za účast. mumiii

07.01.2014
Oznámení
Wimperus

13. věk bojového GWG


Vážení hráči,

 

od pondělí 13. ledna 2014 začíná další již 13. věk bojového GWG.

 

Změny pro tento věk:

- systémové intervence světového trhu budou tento věk vypnuty

- tento věk poběží v PROMO režimu, proto se tohoto věku mohou zúčastnit všichni hráči, i kteří nevlastní Silver/GOLD/Platinum

 

24.12.2013
Oznámení
Wimperus

Veselé Vánoce


 

 

 

18.12.2013
Novinka ve hře
Wimperus

Platinum - automatické obnovování světového trhu


Vážení hráči, na začátku minulého věku jsme museli z technických důvodů dočasně vypnout funkci automatické obnovování světového trhu. Tuto funkci jsme nyní vylepšili a vyladili, proto ji dnešním dnem opět nasazujeme pro hráče, kteří mají tuto výhodu aktivní a nebo vlastní Platinum účet.

 

Světový trh je automaticky obnovován do chvíle, dokud se nerozhodete něco zakoupit. Kliknutím do formulářových polí se funkce automaticky vypne. Pokud formulář odešlete nebo stisknete tlatíčko Start v příslušné tabulce, tak se automatické obnovování opět spustí.

13.12.2013
Soutěž
Sunshine.

Vánoční pero


Vážení hráči, připravili jsme si pro vás vánoční soutěž, prostřednictvím které ve vás chceme probudit soutěživého ducha i mimo um odehrávání kol.


Abych udržel vaši pozornost, tak se hned zmíním o odměnách - 1. místo dva vouchery na platinum účet, 2. místo jeden voucher na platinum účet, 3. místo jeden voucher na gold účet. Vím, není to jako Ježíšek, když nám bylo 10 let, ale ujde to, ne? A co kdybych vám ještě řekl, že nejúspěšnější autoři si vyslouží i grafickou podobu "Vánočního pera" za jméno? No a teď do čeho vlastně jdete, že?

 


Vašim úkolem je napsat nejsympatičtější článek na jedno z následujících témat:

1) Volné téma. Není omezeno, jen se to musí týkat hry.

2) Pisatel si může zahrát na veterána a předpovědět průběh změn na dalších několik věků a přidá popis toho, jak tyto změny ovlivní dnešní klikání. Druhou možností je se vžít do role vývojáře a rovnou implementovat změny a popsat, jak tím bude WG ovlivněno.

3) Pisatel se vžije do role historika a popíše největší či méně šťastné momenty roku 2013 či posledních 5 věků, co se WG týče.

4) Kompletně vymyslet tradici Vánoc v libovolném zřízení.

 


Hodnocení bude probíhat ve 2 následujících kategoriích:


1) Vybraná porota - jednotliví členové budou hlasovat vždy pro 2 nejlepší články s tím, že jeden z nich ohodnotí jako výherní.

2) Veřejné hlasování - hráči prostřednictvím WG novin a Facebooku ohodnotí články. V této kategorii se bude soutěžit pouze o 1. místo


Máte tedy šanci získat dvakrát 1. místo a tudíž dvojnásobnou cenu.

 

Svá veledíla odesílejte na adresu novinywg@seznam.cz. Uzávěrka je 22.12. v 23:59.

 


Mnoho kreativních nápadů a hlavně chuť psát přejí nový šéfredaktor mumiii a nový VIT Sunshine.

05.12.2013
Oznámení
Wimperus

WG Plus - 4 země


Na základě diskuse s hráči i uvnitř administrátorského týmu tento věk ustupujeme od úpravy auto-gold pravidel. Proto lze výhodu čtyř zemí využívat v nezměněné podobě.

 

Za případné vzniklé problémy se omlouváme.


<- nejnovější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 nejstarší ->