Právě probíhá 125 věk
Od 30.07.2018 - 12:00 do 07.09.2018 - 20:00
Do konce věku zbývá 20 dní 5 hodin 51 minut
Žebříček TOP 10 zemí
1.... Chceš být fit ...(#606) - Zkusimto
2.PRASIM ARMADOU(#897) - Christmess
3.PRASIM ROZVEDKOU(#802) - Christmess
4.detektiv norman(#1341) - MiNioN
5.LPG(#642) - LPG
6.Final Space(#290) - ListerD1
7.Thomas Hughes 666(#156) - kill666
8.Malé sluníčko(#1285) - Eph3dr1ne
9.FOSYNK0(#639) - 4saken
10.n1 EleGiggle(#829) - Erwin Stahler
Žebříček TOP 10 aliancí
1.SOCHSlayers of chaos10
2.-=KA=-Killa Army10
3..:TN:.Temna noc10
4.FETKAFetuj jako ponrava10
5.=wale=TroubleGang10
6.L.O.SLosáci z jihu10
7.:MAFIE:el capo Sample10
8..L.O.S.Losáci ze severu10
9.=T=Trója10
10..Ganja..ganja.10
webgame info

Webgame noviny

Shrnutí 109. věku

Vydáno 07.11.2016 20:22
Přečteno: 719x


14.9.2016; 2. den

Hráč What A Wonderful World(#95)[IF] - Zorg (předseda) 2. den věku měl skoro 100k prestiže v protekci (získal je opakovaným lezením do ali a opuštěním a vlezením do jiné, kde mu hráči, s kterými byl domluven, posílali peníze z alianční pokladny) - údajně, aby udělal Mrakodrap za co nejméně kol. Trošku kontroverzní, podle bývalého vrchního soudce Klekyho je to zcela v pořádku, pod... více »

Rozhovory s TOP 3 zeměmi a předsedou TOP 1 aliance 108. věku

Vydáno 19.09.2016 20:46
Přečteno: 493x


Rozhovor s předsedou vítězné aliance, FR3EZYM.

1. Nejprve gratulace k dominantnímu prvnímu místu! Něco takového se nejspíš na začátku věku neplánuje. Pověz nám, jaké byly cíle tento věk? Možná hloupá otázka, ale byly naplněny? Je něco, co se nepovedlo vůbec?
Děkuji. Jelikož to tak nakonec nevypadalo vůbec, tak mi skutečně musíte věřit, že plán na výhru věku neexistoval. Plán byl, že si zahrajeme komanče/dikty/feud na hosp a jednu TOP farmu - ptáka. Na začátku mi spoluhráč Dhrakus psal, že by si chtěl zkusit Mko a pak, že by došel a zahrál válečnou demošku. Už nějakou dobu spolu hrajem, takže jsem neměl nic proti. Jenže ho dělal poprvé v životě a nezeptal se o rady. Dopadlo to, jak to u prvních životních mrakodrapů bývá: Dobudoval ho snad o týden pozděj než by jej měl mít (tuším, že ho i vykradli). Dlouho jsme tedy hráli v 9ti a řešili co bude dál. Nakonec jsme usoudili, že se nám bude hodit jeho zem, když má už jednu u nás a že jako ali se o něj mužem postarat s tím, že pujde na robo. O několik hosp později, Dhrakus vybírá 50M z pokladny a revoluce na robokracii na 10k km hodnotíme jako úspěch, který jsme nečekali. Tím se trošku přehodnotily plány a najednou jsme nebyli moc aliance dikt/kom alias nebojíme se ničeho, ale začala mít reálnější obrysy vůči alianční farmě. Jestli byly cíle naplněny? Mno, když prakticky žádné nebyly (ty alianční) kromě toho, že pták zkusí vyhrát - což se teda konečně i povedlo - tak teoreticky ne, ale zlobit se za výsledek nebudeme :-D

2. Jak probíhal poslední týden či dva? Evidentně jste už moc neválčili, nebyla to nuda? Neměli jste strach z nějakého přepadu nebo útoku víc aliancí? Nebo jste měli nějaké tajné, spojenecké dohody?
No já poslední týden byl na dovolené a koukal jsem jenom na telefonu, jednou denně, tahal za mě parťák a snad všechno jen prodotoval. Víceméně jsem jen četl info info od kluků, jak to vypadá a něco málo jsem přečetl i v poště. Byla prakticky stejná básníčka posledních 10 dní: Šlo hlavně o to, že jsme měli stále nejlepší hodnosti a ali vypadala fakt dobře i prestižně, okupovali jsme neustále první místa. Jak se zvedal s prestiží pták, tak jsme mohli vyhlásit war tak 3-4 aliancím a tudíž se spíš celou dobu čekalo, kdo to vyhlásí nám. Z těchto důvodů jsme byli nepřetržitě na full kolech a měli plnou banku. Kola jsme utráceli jen za lehké dobýváky mimo war. Týden před koncem, když se plánovala ptákova poslední odehra, jsme usoudili že bude asi dobré teda zkusit utéct i jako ali i kvůli ptákově bezpečnosti a začli naplno až na 0. Už v pondělí jsme byli na takové prestiži, že nám to nikdo nemohl vyhlásit, což platilo až do středečního poledne méně, což bylo dáno i drobnou melou v topce a nás to tedy obíhalo. Je pravda že jsme u toho měli taky nějaké známé, kteří nám to dát nechtěli a ti, kteří chtěli, tak byli jednotlivci v méně aktivních aliancích, kteří by sami mnoho nezvládli.

3. Odkdy si začal věřit, že to zvládnete? Jak to vůbec probíhalo, kdy a jak jste se rozhodli, že to takhle zafarmíte?
Opravdu věřit? Až poslední den věku. Dostali jsme dva dny před koncem war od KL. Nevěděli jsme, o čekat. Skrz drobné kalkulace jsme došli k závěru, že by to pořád mohlo na těsno, když bychom pouze bránili. Nakonec se to díky diplomatickým umům ptáka (moc tu hvězdičku chtěl) a Scalpa se to obešlo i bez utoků (nakonec KL vůbec nemínili útočit už, když to vyhlašovali, pozn. red). Ony stejně typické sundávací ali budto ani nehrály nebo se vytotálili ještě před koncem věku, což věci dost usnadnilo.

4. Vedeš ali =T= už pořádnou řádku věků, ale 1. místo se ti dlouho vyhýbalo. A najednou 2 téměř slepené vítězství. Jaký je recept? Co si udělal jinak? Mohl by si porovnat oba vítězné věky?
To je těžká otázka, je tam mnoho aspektů. Webgame je hlavně o komunikaci. Tyhle dva věky, kdy jsme vyhráli, jsme měli alianci, která si dokáže ve všem vyhovět a naprosto spolupracovat. Nikdo nehrál na sebe ale pro alianci. Podstatná je i samozřejmě také komunikace s okolním světem WG. Hodně za to děkuji hlavně Scalpovi, protože ten je v tom jednička. A pak už to chce i trochu štěstíčka, viz ten první win dva věky zpět, kde jsme vyhrali pouze o 40k presu. (to jsem nakoneci dotoval 4 země na mobilu a ještě nakupoval za peníze z banky v posledních vteřinách). Takže první věk byl více o štěstí. Prostě odehrát, vybrat banku a doufat. Druhé vítěztví teďka bylo jednoznačnejší, jelikož jsme přeci jen dali více jak 70M. Banka se vybírala už týden předem a byl to prostě pokus o útěk, který nakonec vyšel. První vítěztví mě samozřejmně těšilo více, ale toho je zase vylepšeno winem ptáka, tedy dosažením takzvaného "double".

5. Když už jsme u zářezů, tak za tvým jménem už svítí 2. Hráčů, co by vedli podobně úspěšně alianci, ve 3 a víc případech moc není. Plánuješ třetí hvězdu? Necítíš třeba po dosažení takových úspěchů ztrátu motivace?
No že by byla ztráta motivace po výhře, to se říct nedá. Rád bych někdy zkusil vyhrát věk jako jednotlivec, to jsem ještě nezkoušel. Baví mě spíše hrát jako aliance a pomáhat. Takže je možné že se útok na kolečko bude opakovat  Ona ta ztráta motivace přichází asi jen z ubývajících hráčů, což je velká škoda, protože každý píše, jak přestává hrát on anebo že lidi přestávaj hrát a motivujte pak zbytek WG.

6. Díky moc za rohovor! Zde můžeš máš prostor pro vyjádření svých díků, prání a dalších pocitů.
No já bych chtěl poděkovat v první řadě hlavně Scalpovi. On prakticky poslední týden alianci vedl a nejen to; za jeho rady všem ostatním a velkou pomoc s diplomatickou komunikací v poště s ostatními aliancemi. A jinak samozřejmně všem členům aliance: Ptákovi, Dhrakusovi - bez nich by to nešlo. A také díky poslednímu spoluhráči Herr rintintin, který jako můj parták mi i odehrál semtam země. Neposledně také všem, kteří nás nepřišli sundat a vybombit, to se též počítá :-D

______________________________________________________________________
Rozhovor s TOP1 hráčem ptak77


1. Ahoj. Gratuluju k prvnímu místu, navíc si dosáhl vskutku úctyhodné prestiže. Zní to jako předem přesně narýsovaný plán. Bylo tomu tak? Nebo si využil příhodných podmínek?
Ahoj. Tentokrát jsem předem v alianci vyhlásil, že jdu farmit, dostal jsem požehnání od velení a nebylo co řešit. Kdyby se rozhodovalo v průběhu věku, kdo tu farmu nahodí, tak má zem by to asi nejspíš nebyla, protože co se týče generálů, 600k pokroků i expů, jsem byl docela pozadu oproti většině v ali.

2. Vyhrál jsi s komunismem na energii. Pozorný člověk si všimne, že zrovna v tvých zápisech tato strategie moc často nefiguruje. Proč ses rozhodl zrovna pro něj?
Byla to jasná volba, stačí se podívat na statistiku vítězných strategií. Zkoušel jsem farmit téměř se vším, proto můžu s jistotou říct, že co se týče šancí na vysokou prestiž, je kom na energii to nejjednodušší. Resp. mi jeden nejmenovaný kolega rozkázal farmit něco pořádnýho. Takže úkol splněn :-D

3. Jaký byl pro tebe průběh věku? Setkal ses s nějakými potížemi? Vypadá to, že si to vyhrál naprosto čistě a hlavně v klidu.
Navenek to asi jako hladké vítězství vypadalo, ale myslím, že mě to stálo dost času, nervů a byla to taky odměna za ty roky  Z největší části za úspěchem stojí skvěle diplomatické schopnosti, zejména ze strany Scalpa. Díky tomu se nám vyhnuli jakékoliv přepady, nepříjemné války apod. a byl větší prostor soustředit se na farmu, která už pak díky tomu šla jako po másle a stačilo se jen držet mimo dosah ohrožovatelů  .

4. Ještě, než si začal farmit, tak už tou dobou neohroženě žebříčku vládl hráč 7000000 se svým feudalismem na 30k km. Jak si váš souboj od začátku viděl? Věděl si, že ho porazíš? Nebál ses, že by tě mohl v průběhu věku sestřelit anebo nechat sestřelit?
Jeho zem vypadala opravdu krásně, bohužel pro něj se feud nemůže s komem co se týče produkce prestiže rovnat, i když měl takový náskok. Z vlastní zkušenosti vím, že feud kolo 7-8 milionu prestiže začne drhnout, takže ohledně prestiže jsem obavy neměl.
Měli jsme mezi sebou spojku takže mi stačilo hlídat že tam pořad je a nemohl na mě :-). Ani jsem se moc nebál sestřelení, protože vlastně neměl kdo, když jsem se snažil farmit mimo dosah, viz. otázka č. 3

5. Tento věk byla zavedena země 0,která se starala o nakupování komodit na trzích. Jak hodně si bral v potaz její vliv? Měnila nějak tvůj styl farmení? Jaký máš na její přítomnost a činnost názor?
Ze začátku jsem se o ni vůbec nezajímal a už vůbec s ní nijak nepočítal. Až v průběhu se ukázalo, že měla na cenu komodit rozhodující vliv a držela je vysoko.
Z toho vyplývá, že mě hodně pomohla ale obecně mi přijde zbytečná a Bůh ví co s ní dokážou dělat vychytralí hráči 

6. Zde ti dávám závěrečný prostor pro děkovačku a jiné komentáře, které by si nám chtěl sdělit. Díky za poskytnutý rozhovor!
Takže děkuju:
Scalpovi/Pepovi/Jozevovi, že x věků mi dělá parťáka a tohle vítězství je z 50% jeho zásluha

Partnerské weby

Pán hradu - česká online strategie Super online hry zdarma

skok na menu ?


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.       Další informace